بهترین برند کپسول آتش نشانی

بهترین برند کپسول آتش نشانی

بهترین برند کپسول آتش نشانی

برند، از جمله پارامتر هایی است که می تواند در کیفیت یک محصول اثر داشته باشد. حال فرقی نمی کند محصول نام برده مواد خوراکی باشد یا تجهیزات ایمنی. یکی از مهم‌ ترین اجزای که در دسته کالاهای ایمنی آتش سوزی قرار می‌ گیرد کپسول آتش نشانی است. این محصول ممکن است از جانب سازندگان مختلفی به تولید رسیده باشد.
برای شروع باید به این نکته اشاره کرد که بهترین برند کپسول آتش نشانی ممکن است تولید داخل یا خارج از کشور باشد. کلیه محصولات ایرانی باید پیش از عرضه به بازار آرم یا نماد استاندارد را دریافت کرده باشند. عموما کپسول هایی که تاییدیه سازمان آتش نشانی را هم دارند کیفیت بیشتری را به خود اختصاص می دهند و بهای عرضه آنها نیز بالاتر است. در ادامه با بررسی برخی شرکت ها، بهترین کپسول برند کپسول آتش نشانی را شناسایی خواهیم کرد.

 

برند کپسول  کیفیت قیمت استاندارد ملی تاییدیه آتش نشانی
کارا  بالا مقرون به صرفه دارد دارد
همیار بالا نسبتا بالا  دارد دارد
ناجی متوسط، خوب مقرون به صرفه دارد ندارد
بایا بالا مقرون به صرفه دارد دارد
سپهر متوسط ارزان  دارد ندارد 
اطلس متوسط ارزان دارد  ندارد 
دریا خوب  مقرون به صرفه دارد ندارد
دژ متوسط ارزان  دارد ندارد

 

بهترین برند کپسول آتش نشانی ایرانی

نام های تجاری که در جدول فوق آنها را ذکر کردیم تنها بخش کوچکی از انواع تولید ‌کنندگان این محصول (کپسول آتش نشانی) در کشورند. در نتیجه معرفی یک کپسول تحت عنوان بهترین برند کپسول آتش نشانی کار پیچیده است. در وهله اول کپسول انتخابی شما باید از دو سازمان استاندارد ملی و سازمان آتش نشانی تاییدیه های لازم را کسب کرده باشند. پس از آن می توانید با بررسی معیار هایی همچون ترکیبات داخلی، مقدار اثر بخشی، جنس سیلندر و قیمت تعیین شده بهترین برند بهترین برند کپسول آتش نشانی ایرانی را شناسایی کنید.

بهترین برند کپسول آتش نشانی

بهترین برند کپسول آتش نشانی برای ساختمان

اگر آتش سوزی در یک ساختمان یا کارخانه رخ دهد باید از کپسول هایی کمک گرفت که در دو دسته گازی و پودری قرار می گیرند. این دو مدل فارغ از نام تجاری شان می توانند در خاموشی آتش سوزی های ناشی از مایعات اشتعال زا یا مشتعل شونده های گروه a و b موثر هستند.
البته در چنین شرایطی یک یا چند کپسول آتش نشانی به تنهایی نمی توانند کارساز باشند. بلکه حضور گروهی از آتش نشانان مجهز به سیستم های هوشمند اطفای حریق است که می تواند این خطر را منحل کند. سیستم اطفای حریق cafs یکی از هوشمند ترین سامانه های ایمنی این حوزه است. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که با آنالیز شرایط حادثه، نوع آتش و شدت گستردگی آن را تشخیص داده، و فوم را با توجه به آن شرایط انتخاب و به مرکز حریق شلیک کند. این شلیک ها به قدری قدرتمند هستند که می توانند هر نوع آتشی را با هر دامنه ای مهار کنند. این پروسه با کمترین میزان دخالت انسانی انجام می گیرد.
فوم مخصوص سیستم CAFS خاصیت خاموش کنندگی بالایی دارد و می تواند در منحل کردن حریق هایی که نتیجه شعله ور شدن مایعات هستند نیز مفید باشد. این ترکیبات می توانند در دمای بسیار بالا هم خاصیت اولیه خود را حفظ کنند و ضمن
کاهش حرارت آتش آن را در یک نقطه محدود کنند. در حال حاضر کشورهای اندکی به تکنولوژی ساخت این سیستم دسترسی دارند که کشور عزیزمان ایران در رتبه سوم قرار می گیرد. مجموعه بزرگ کفسیران، تنها عامل تولید،‌ ثبت اختراع و بومی سازی این سامانه در ایران است.

 

بهترین برند کپسول آتش نشانی خودرو

معمولا اشتعال موادی مانند بنزین، پارچه، و تجهیزات پلاستیکی عامل ایجاد حریق در خودرو ها هستند. بهترین برند کپسول آتش نشانی خودرو، باید بتواند حریق هایی را که در این دسته قرار می گیرند را خاموش کند. ابعاد کوچک و وزن اندک از دیگر ویژگی هایی است که این کپسول ها باید داشته باشند. پس اگر دیدید تولید کننده ای کپسولی را روانه بازار کرده که کلیه این مشخصات را دارد، می توانید آن را به عنوان بهترین برند کپسول آتش نشانی خودرو شناسایی کنید.

بهترین برند کپسول آتش نشانی

کلام پایانی

کپسول آتش نشانی، از جمله محصولات ایمنی پر استفاده در صنایع مختلف است‌. به گونه ای که می توانید حضور آن را در خودرو ها، ساختمان‌ ها، کارخانه ها و غیره به وفور مشاهده کنید. تولید کننده ای می تواند به عنوان بهترین برند کپسول آتش نشانی شناخته شود که محصولاتش تاییدیه سازمان آتش نشانی و استاندارد ملی را داشته باشند. داشتن کیفیت بالا، قیمت مناسب، بدنه ایمن و درصد خاموش کنندگی نیز از جمله این جزئیات است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *